Vücut Kılllarından Saç Ekimi

FUE yönteminin hızlı ilerlemesi sonucu iki kulak arası bölgesi donör bölgesi dışındaki vucut kıllarından da saç nakli düşüncesini ön plana getirmiştir. Özellikle iki kulak arası bölgesi yetersiz olan kişilerde vucut kıllarından saç nakli umut olmuştur.

1) Sakaldan saç ekimi :Sakaldan saç ekimi işlemini oldukça yaygın olarak kullanmaktayız

2) Göğüs kıllarından saç ekimi: Maalesef her göğüs kılı uygun değildir, kalın ve sert olan göğüs kılları saç ekimine daha uygundur. Maalesef çalışmalarımızda gördüğümüz istatiki bilgi yaklaşık 10 kişiden 1 yada ikisinin göğüs kılları saç ekimine uygundur. Ayrıca anestezi işlemi saçlı deriye göre daha zordur.

3)Diğer vücut kıllarından ( sırt omuz bacak vs.) : Pratikte biz bu işlemi uygulamıyoruz . Dünyadada omuz bacak sırt kıllarını kullanan sayılı birkaç hekim vardır.Günlük ortalama 250-300 vücut kılı alınabilir. Tip 6 tip 7 gibi dönor alanları yetersiz kişilerde kullanılabilir. Çok yüksek sayıda greftler elde edilmek isteniyorsa düşünülebilir. Yine bu vücut kıllarıda kalın ve sert olmalıdır. 20-30 seans ile istenilen yüksek sayıda greftler ulaşılabilir. Oldukçada pahalı bir yöntemdir. Kısacası vücut kıllarından saç nakli nadir sayıdaki kişiler için uygun olabilir.

vücut kıllarından saç ekimi vücut kıllarından saç ekimi vücut kıllarından saç ekimi
vücut kıllarından saç ekimi