Kötü Saç Ekimi Onarımı

Maalesef geçmiş yıllarda, yanlış yöntemlerle yapılan saç ekimi işlemleri onbinlerce mutsuz saç nakli yaptırdığına pişman olmuş çim adam görünümlü kişileri ortaya çıkarmıştır. Yanlış açılarla ve iğne yada slit yerine bistürilerle açılan kanallardan dolayı bu kötü görünümler ortaya çıkmıştır. Ayrıca foliküler ünite kavramının tesbitinden önce 5- 10 lu saç grupları ile doğal görüntülerden uzak yapılmış saç ekimleri mevcuttu.

Bu kötü görünümlü saç ekimleri psikolojik olarak çok olumsuz etkiler göstermektedir. Modern saç ekimi tekniğinde bu kötü görünümlere çözüm olabilecek uygulamalar geliştirilmiştir. Bu kötü görünümlerin giderilmesinde en sık kullanılan iki yöntem vardır .

a) Greft çıkarma : Ekim alanındaki açısına uygun olmayan greftler tek tek çıkartılır. Bu oldukça zor bir işlemdir. İnce uçlu punchlarla çıkartılması gerekir.

b) Kamuflaj yöntemi : Genelde greft çıkarma dediğimiz ilk yöntemle birlikte uygulanmalıdır. Ön hatta doğru açılarla tekli greftler yerleştirilerek kötü greftler kamufle edilmeye çalışılır, böylelikle doğal bir saç çizgisi elde edilebilir.

saç ekimi saç ekimi saç ekimi
saç ekimi saç ekimi saç ekimi