Şeker Hastası Saç ekimi yaptırabilir mi ?

Şeker hastası olan bir kimse saç nakli yaptıramaz gibi yanlış bir anlayşı vardır.Şeker hastası olan bir kimse de gerekli tedbirler alındıktan sonra rahatlıklla saç nakli yaptırabilir.

Tıpta" hastalık yoktur hasta vardır" diye bir özdeyiş geçer. Her kişinin durumuna göre medikal ya da cerrahi uygulama yapılıp yapılamayacağına hekimin karar vermesi kanaatimizce en doğru olanıdır.

Şeker hastası bir kimsenin, kan şekeri seviyesi düzenli tutulduğu takdirde saç ekimi yaptırmasında ciddi bir engel olmaz.. Sçok aşırı yükseklerde seyreden kontrol altına alınamayan diyabet ( şeker) hastalarında saç nakli uygun olmayabilir.. Ayrıca şeker hastalarında yara iyileşmesi ,normal kişiye göre daha geç ve zor olabilir. Şeker hastası bir kimse,nasıl ki kan şeker seviyesi düzenlenip kontrol altına alındıktan sonra apandist, safra kesesi vb gibi amelyatlara girebiliyorsa , aynı şekilde saç nakli de yaptırabilir .Uygulamalarımızda,şeker hastasıo olup da saç ekimi yaptıracak kişilere operasyon öncesi başlayan ve operasyon sonu da devam eden koruyucu antibiyotik vermekteyiz..Saç ekim işlemi sonucunda da , iyi bir yara bakımı uygulaması ile sorunsuz bir şekilde saç ekkimi sonucu alınabilir