Blog

Blog sayfamızda, saç ekimi saç dökülmesi ile ilgili güncel doğru bilimsel içerikler bulacaksınız.Eğer sayfamızda bulamadığınızbilgi almak istediğiniz bir konu olursa lütfen bizimle irtibata geçiniz.

Saç Ekimi Sırasında Ağrı Acı Duyulur mu ?

Saç nakli,lokal anestezi altında yapılan bir işlemdir.Bizim işimiz sadece deri yledir.Lokal anestezi ile uyuştururma işlemi yapılırken elbetteki bir ağrı duyulacaktır.

Ekilen saçlar ne zaman çıkar

Saç ekimi sonrası,nakledilen saçların çıkması için belirli bir süreç vardır.. Ekim sonrası dönemde, 20-50 günler arasında şok dökülme denilen bir durum ortaya çıkar ( shock loss ) .

Saç Ekimi Sonrası Süreçte Sizi Neler Bekliyor

Saç Ekimi sonrası dönem , belkide saçnakli yaptıran kişi için en zor dönemlerden biridir. Beklemek sabretmek gerekecektir.

En iyi saç ekimi ne demektir?

En iyi saç ekimi yerine, kişiye özgün saç ekimi terimi daha doğru mantıklı olacaktır. Öncelikle saç ekimi yaptırmak isteyen kişinin saç ekimine uygun bir aday olup olmayacağı belirlenmelidir.

Bayanlarda Kadınlarda Saç Ekimi | Kadınlarda Saç Ekimi Kriterleri

Bayanlarda saç dökülmesi erkeklere göre nispeten daha az sıklıkta görülür. .

FUE Saç Ekimi Kimlere Yapılmaz

FUE tekniğinin gelişmesi ve saçlı deri dışındaki sakal göğüs kılları gibi alternatif donör alanlarının da devreye girmesiyle, daha yüksek sayılarda greft elde edebilmek mümkün olmuştur.

Saç ekimi merkezi kriterleri nelerdir?

Türk yasalarına ve Türk sağlık mevzuatına göre saç ekim merkezi yada saç ekimi merkezi diye bir kavram yoktur .

Saç ekiminde doğallık nasıl sağlanır?

Saç ekiminde temel hedef saç nakli yaptıran bir kimsenin bir başkası tarafından saç ekimi yaptırdığı anlaşılmamalıdır.